Герби та прапори Русі в Україні

Походження українського прапора

   Україна не вигадала нових гербів, герби та прапори Русі в Україні представлені на рівні державної символіки, хоча перевернутий прапор виглядає як неподобство. Будемо надіятись що це згодом вдастя виправити. Це самі відомі родинні герби Рюриковичів [1],[2]:

Оскільки ми не покладаємось на образи створені з допомогою комп'ютера, як такі що неможливо перевірити на достовірність, надаємо фото срібної монети Новгорода за часів Ярослава Мудрого (XI вік нашої ери)


Отже, славень (тризуб) можна було побачити по всій Русі де правив князь під таким гербом.
   Тепер коли ми довели що тризуб (славень) це княжий символ [1],[2], можна перейти до геральдики, прикладної науки про символи та прапори. Отже, прапор на відміну від знамена чи хоругви, є спрощенням.
По закону геральдики барва* (колір) герба (вишитого позолотою) йде вверх, а фону (блакитного полотна) йде вниз. Звідси ми отримуємо жовто-блакитний прапор як спрощення більшості гербів Рюриковичів.
В східній Русі жовто-червоні* барви (кольори) теж є історично виправданим. На малюнку справа знамено Воронежа.

Герби столичних міст України

   Найбільш цікавим з точки зору історії геральдики міст України є період становлення радянської влади на Україні. В цей час волевиявлення населення міст набуло більшої свободи без пильного ока ”старшого брата”. [3]


Курськ
Про створення уряду радянської України було оголошено у залізничному вагоні на вокзалі у Курську (україномовному на той час місті) 28 листопада 1918 року і його центром було названо на той час українське місто Суджа, яке 14 серпня разом із Білгородом увійшло до складу Харківської губернії. Місто Суджа мала дуже короткочасний статус столиці, тому воно не згадується як столиця радянської України. [3]
   На малюнку зверху, ліворуч історичний герб Курську 1780 року. Знизу затверджений царською владою Росії герб 1859 року. [4].
   Сьогодні історичний герб Курську 1780 року частіше зображують з білим, а не жовтими соколами, як імперському на гербу 1859 року. Яка барва правильна можна судити по наступному зображенню 6-ти районів Курської області в кінці тексту (знизу). [4]
   Зміну кольору птахів можна пояснити ненавистю династії Романових до всього жовто-блакитного як нагадування про династію Рюриковичів.
   Клацніть по малюнку, щоб побачити герби всіх районів Курської області)[4]



Білгород
27 грудня 1918 року на засіданні уряду Радянської України на чолі з Георгієм П'ятаковим було ухвалено рішення перенести столицю до Білгорода. Наступного дня уряд переїзджає до Білгорода. [3]
   Після тиску Москви український уряд був змушений відмовитись від Білгородського та Грайворонського повітів (районів), і 7 лютого 1919 року була затверджена (11 лютого опублікована) постанова РНК УСРР ”Про адміністративне управління на території прифронтової смуги України”, якою кордоном Харківської губернії, а, отже, і УСРР, визначалися її довоєнні межі. [3]
   Вчергове питання про кордони пролунало в лютому 1929 року на зустрічі українських письменників з генеральним секретарем ЦК ВКП(б) Йосифом Сталіним, на що була отримана відповідь: ”Ми в ЦК двічі вивчали питання і залишили без наслідків. Ми повинні бути особливо обережні, тому що такі зміни провокують величезний спротив з боку деяких росіян”.



Харків
3 січня 1919 року Червона армія захопила Харків, куди одразу й перемістився уряд УСРР. Харків був більш привабливим для столиці з-за його розвиненої індустрії, траспорту і зв'язку. [3]
   Гербом Харкова в перший період його історії як полкового міста-фортеці (1654—1765) вважається чорне зображення натягнутого лука із стрілою на золотому полі картуша, згадане в ”Хроногеографічному описі міста Харкова” Максима Горленського (1767 рік): ”Місто Харків здавна носить у гербі натягнутий лук зі стрілою”.
   Сучасний герб Харкова (знизу, ліворуч) датований 1776 роком як герб Харківського гусарського полку з гербовника М. Щербатова. 1781 року його затверджено Катериною II як герб міста Харкова.

Київ
   Історія Києва молодша за історію Вишгорода, який знаходиться на високих пагорбах правого берега Дніпра трохи вище Києва і гирла Десни, біля важливої переправи на торгівельних шляхах. Це місто не можна обминути при розгляді історії гербів прадавньої Русі. На фото знизу стародавня лінія оборони Вишгороду.

Місто Вишгород вперше згадується в ”Повісті временних літ” близько 946 року нашої ери як маєток (резиденція) княгині Ольги – ”Ольжин град”. Це статус ”столичного міста”, завдяки якому було засновано Київ. Герб міста (на малюнку ліворуч) пов'язний з древніми храмами цього міста.



Незаперечно цікавим з точки зору історії геральдики стародавніх міст Русі та України є прапор Вишгорода. Прапор міста Вишгород це одна з перших документально підтверджених появ червоно-чорної барви, яку використовували запоріжські козаки та інші вояки.
Київ має герб (Архангел Михаїл) який згадується і зображується в стародавніх релігійних літописах.
   1934 року рішенням Раднаркомому Української СРР столиця республіки перенесена з Харкова до Києва. Цього ж року під тиском Москви Кубань перейшла з української мови у діловиробництві на російську. 4 роки до цього у великих містах (Курськ,Воронеж,Білгород) які під тиском Москви відійшли до Російської Федерації було припинено друк україномовних газет та іншої періодики (під тиском тієї ж сили).

Мистецтво про герби та прапори Русі в Україні

   Одне з найбільш мальовничих творів де видно герби та прапори Русі в Україні , це картина “як козаки пишуть листа турецькому султану“ 1891 року. Збільшений шматок картини знизу (Для огляду цілої картині клацніть по зображенню).


На кадрі з документального відео 2015 року, знамено війська донського видно на БТР в районі донбасу. Це дуже символічне протиріччя, оскільки вояки підняли знамено, вороже до країни за яку вони воюють. (Для огляду цілого кадру клацніть по фото)

   Герби та прапори Русі в Україні зазнади спотворення шляхом перевертання жовто-блакитного прапора “вверх ногами“. Це спотворення вже заполонило мистецтво та інформаційну мережу. Ті сили які це зробили дуже впливові. Вони “вимели“ гень з інформаційної мережі всі зображення жовто-блакитного прапора. На щастя вони забули про чорно-білі фото.



Щоб розрізнити порядок розміщення барв на чорно-білому фото достатньо знати різницю яскравості у чорно-білих тонах. Зверху, ліворуч ми бачимо барвистий малюнок.

Знизу, ліворуч верхній малюнок перетворено у чорно-білий. Жовта барва стає світло-сірою (майже білою), а блакитна просто сірою. Тепер ми готові перевірити порядок розміщення барв на старих чорно-білих фото, клацнувши по чорно-білому малюнку (або тут).

ПРИМІТКИ:    В східній Русі червона барва (колір) стала такою улюбленою (красивою), що перетворилась на синонім краси - красна. Мабуть це пояснює використання червоної барви на полотні іншого герба Рюриковичів
   Старожитні тексти використовують слово “барва“ замість іноземного “колір“ (від color/colour). Це слово збереглося в прислів'ях, наприклад “бачити в рожевих барвах“. Також в словах “барвінок“, “барвники“, барвистий та інші. Іноземні слова гидко звичать у відмінках: “барвистий“ проти “кольористий“. Ще гидкіше при утворенні дієслова, наприклад “закольорувати“ чи “покольорувати“.
   Заміна слова “вертоліт“ на “гелікоптер“ засмічує мову і шкідлива для культури. Хоча слова “вертіти“ і “літати“ присутні в українській мові. Якщо метою такої заміни було віддалитись від російської мови, то “гвинтокрил“ більш точно відповідає принципу підйомної сили цього пристрою.
   Довідник з математики 1924 року використовував слово “тетіва“ замість слова “хорда“, хоча слово “хорда“ в перекладі з англійської означає ту саму тетіву луку. Навіщо запам'ятовувати значення терміну в іноземних мовах, коли це слово існує і не потребує запам'ятовування. Тоді може краще всім одразу перейти на іноземну мову?